Mac si polepšil, zatiaľ čo PC klesajú. Toto je jednoducho Apple!

0
MacBook - svetapple.sk

Ako sme si mohli všimnúť, na internete sa sem tam objaví nejaká tá správa, ktorá nehovorí príliš priaznivo a predajoch Macov, iPadov či Apple Watch. To ale nie je tento prípad. Mac si na rozdiel od minulého roka výrazne polepšil a to všetko na úkor horších predajov PC. Následujúca tabuľka ťa presvedčí o tom, že o Mac je stále väčší a väčší záujem!

Mac ide hore!

Pôvodne som mal v pláne rozpísať dlhý analytický článok ,v ktorom sa aspoň pokúsim objasniť, prečo má Apple tak dobre čísla, aké má, no po niekoľkých neúspešných pokusoch som to vzdal. Presné tajomstvo podstatne lepších predajov som nezistil, no domnievam sa, že za to môže najmä malý 12″ MacBook a samozrejme technológia Force Touch, ktorá sa dostala to TrackPadov v 13″ a 15″ Retina MacBooku. Všetky čísla, ktoré ti ukážu, ako sa Applu darí sú uvedené v tejto tabuľke. Apple gratulujeme!

Gartner 3Q15 PC Sales

(Len podotýkame, že nejde o tisíce ale milióny. 🙂 )

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk