Adblock Plus má biely list. Je na ňom Google, Microsoft aj Amazon!

0
Google - svetapple.sk

Pokiaľ ste tým zdatnejším používateľom internetu a aj vám vadia nekonečné reklamy na weboch, z ktorých ich autori častokrát žijú, určite ste už vyskúšali aj vy webovú službu Adblock Plus, ktorá zakrýva všetky možné reklamy na internete, aby vás zbytočne neustále neotravovali. Každopádne sa zdá, že Adblock Plus bude púšťať reklamy Google, Microsftu ale aj Amazonu. Zaplatili za to!

Úplatok? Vraj nie

Google je spoločnosť, ktorá vlastní jeden z najväčších internetových, reklamných systémov na svete a tak si nemôže dovoliť, aby ho brzdil nejaký Adblock Plus. Práve preto sa rozhodol, že s autormi tohto veľmi známeho webového doplnku uzatvorí dohodu a zaplatí si za to, aby ho zaznamenali, na takzvanej bielej listine, vďaka čomu by sa mala reklama Google objavovať na všetkých stránkach bez ohľadu na to, či máte Adblock Plus zapnutý alebo vypnutý. V Google však nie sú jediní, ktorý na to šli touto cestou a údajne už zaplatil aj Amazon či Microsoft. Na prvý pohľad to teda môže vyzerať ako obyčajný úplatok, no tvorcovia aplikácie tvrdia, že ide o úplne normálnu, legálnu cestu spolupráce.

Riešenie

Je jasné, že existencia Adblocku prekáža tisíckam webov, ktoré prakticky žijú z reklamy, ktorá sa nachádza na ich baneroch. Voči tejto aplikácií dokonca aj viedli niekoľko súdnych sporov, no všetky sa  zatiaľ skončili neúspechom. Sami si myslíme, že používanie Adblocku nie je úplne fér voči majiteľom stránok, no žiaľ my s tým nič nespravíme. Spraviť s tým však niečo môžte práve vy! Vypnite si Adblock!

Adblock - svetapple-.sk

Adblock – svetapple-.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk