PowerPoint a Keynote dostali podporu Apple Watch

0
powerpoint a keznote - svetapple.sk

Zdá sa, že Apple aj Microsoft majú s Apple Watch podobné plány a obe spoločnosti dnes obohatili svoje prezentačné aplikácie o podporu hodiniek. Najprv totiž Microsoft vydal aktualizáciu pre PowerPoint a krátko nato vyšla aktualizácia Keynote, pričom obe priniesli možnosť využívať Apple Watch ako ovládač pre moderátora prezentácie.

Ovládanie pomocou Apple Watch

Apple tiež sprístupnil návod, ako spustiť diaľkové ovládanie na svojich hodinkách. Po inštalácii aktualizácie Keynote na svoj iPhone potvrďte inštaláciu aplikácie na obrazovke Apple Watch, čím sa začne do hodiniek inštalovať sprievodná aplikácia. Ak chcete začať ovládať prezentáciu pomocou hodiniek, potom je postup celkom jednoduchý. Stačí, aby ste na svojom iPhone spustili prezentáciu, prípadne zvolili možnosť “Spustiť prezentáciu pomocou a používať iPhone ako ovládač”. Následne na iPhone otvorte správcu prezentácie, kliknite na Prehrávať a na svojich hodinkách spustite aplikáciu Keynote, kde ju môžete ovládať pomocou ovládacích prvkov. Nájdeme tu tlačidlá pre posúvanie snímok v prezentácii, ako aj možnosť ukončiť prezentáciu pomocou tlačidla (X). V prípade PowerPointu je postup prakticky rovnaký.

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk