Takto Apple zabudlo v iOS 11 na niečo, čo už v iOS 10 bolo. O čo vlastne ide?

0

Svet je plný paradoxov a stretneme sa s tým raz za čas aj tam, kde to skutočne nečakáme. Technologický svet nie je výnimka a niektoré nelogické postupy nám doslova režú oči ale čo. Zvykneme si. Najnovšie sa objavil nedostatok priamo v iOS 11. Systém prišiel o jednu obľúbenú funkciu, ktorú už iOS 10 mal. Je to prepínanie medzi aplikáciami pomocou 3D Touch. Prečo to Apple odstránilo a či sa to vráti späť sa dozvieš nižšie.

Prečo?

Odpovedať na túto otážku je samozrejme veľmi ťažké, no pokiaľ ti to staší, k všetkému sa vyjadril aj viceprezident pre vývoj v spoločnosti Apple Craig Federighi. Ten prezradil, že funkcia bola zo systému odstránená dočasne kvôli dočasným technickým obmedzeniam, no tým, ktorí si ju zamilovali odkazuje, že sa do systému čoskoro vráti v ďalšej aktualizácií. Vyjadrenie je teda dostačujúce a v zásade nás všetkých upokojil, že iOS 11 o nič horší ako iOS 10 samozrejme nebude.

Čo ale znamená „dočasné technické obmedzenie“? Na doterajších iPhonoch to predsa fungovalo perfektne a nevidíme dôvod, prečo by to perfektne nemohlo fungovať aj ďalej. Skôr sa nám zdá, že nejakým nedopatrením táto funkcia zo systéu zmizla a Apple si to uvedomilo až po sťažnostiach od používateľov. V zásade sa ale nič nedeje. Všetko príde už o pár týždňov, takže sa nemusíme ničoho báť. Je to len trošíčku zvláštne no nie?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tim cook question

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk