Aký je rozdiel medzi iOS 9.3.3 a 9.3.4?

0

Každý, kto sleduje dianie okolo spoločnosti Apple a iOS vie, že aktualizácia s označením 9.3.3 mala byť posledná pred uvedením iOS 10 a taktiež posledná pre tých, ktorých zariadenia desiatku už nepodporujú. Apple však prekvapilo a vydalo iOS 9.3.4.

Aký je rozdiel medzi iOS 9.3.3 a 9.3.4?

Nedávny update iOS 9.3.4 priniesol podľa Apple opravy bezpečnostných chýb v systéme pre iPhony a iPady, taktiež aj zrýchlenie systému. Znie to všetko pekne no je pravda, že Apple túto aktualizáciu urobil tak, že majitelia iPhonov 4s budú spokojní?

Pred vydaním iOS 9.3.3 predchádzalo beta testovanie určené pre developerov či verejných testerov, ktorí tento systém používali už skôr, a tak mohli Applu poskytnúť dáta o tom, či sú v systéme nejaké chyby, ktoré by vo finálnej verzii mali byť odstránené. Apple však s 9.3.4 prekvapilo a aktualizáciu vydalo bez akéhokoľvek testovania a šepká sa o tom, že tento krok bol dobre premyslený a naplánovaný už skôr.

Prečo? Podľa mnohých práve preto, že hneď po ukončení testovania a vydaní iOS 9.3.3 bol dostupný aj jailbreak od Pangu a Apple tomu možno chcelo zabrániť a zamedziť tak vytvorenie jailbreaku na iOS 9.3.4. Na druhej strane je to zvláštne, keďže verejné a developerské beta testovanie iOS 10 už prebieha a to, či bude jailbreak dostupný aj tu je viac než isté.

Zrýchlenie? V milisekundách

Web iAppleBytes urobil malý prehľad rýchlosti na rôznych modeloch iPhonu a porovnával tak rôzne aspekty v iOS 9.3.3 a iOS 9.3.4. Tak, ako pri iných predošlých verziách ide o veľmi zanedbateľné zrýchlenie, čo je však v porovnaní s oveľa staršími verziami iOS už badateľné zrýchlenie. Čo sa týka nových funkcií, tak tie do iOS 9.3.4 pridané neboli a to, či Apple ešte vydá iOS 9.3.5 alebo 9.4 nie je jasné. Čo však jasné je, Apple približne o mesiac vydá finálnu verziu iOS 10.

Práve táto aktualizácia prinesie aspoň pár noviniek, vrátane funkcie Rise to Wake, nového spôsobu odomykania iPhonu pomocou Touch ID, nových funkcií v iMessages, Večierky, animácií v systéme a taktiež aj badateľné zrýchlenie systému. Môžeme ťa už teraz ubezpečiť, že finálna septembrová verzia bude skutočne dobrá, keďže súčasná piata verejná beta nás prekvapila rýchlosťou a stabilitou.

Videá z testovania dvoch verzií iOS 9.3.3 a 9.3.4 na iPhone 6s, 6, 5s, 5 a 4s si môžeš pozrieť nižšie.

Zdroj: oigel.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.