Apple nezvláda výrobu iPhonu X. Denne dostane z produkcie len okolo 10 000 kusov!

0

Už zajtra sa dočkáme veľkého predstavenia iPhonu X, ktorý by mal byť jubilejným modelom k 10. výročiu od predstavenia prvej generácie iPhonu, ktorý sme nazývali ako „2G“. Dnes sa ale objavila jedna nelichotivá informácia, ktorá určite sklame tých, ktorí sa na nový iPhone X tešia medzi prvými. Najmä v zlatej variante „Blush Gold“ to bude veľmi vzácny a nedostatkový tovar. Prečo? 

Apple nezvláda výrobu

Hoci je 10 000 vyrobených zariadení každý jeden deň naozaj veľa, v skutočnosti to až tak moc nie je. Háčik je totižto v tom, že Apple dokáže len za víkend predať zhruba 10 000 000 zariadení na predobjednávkach a tak už je teraz nad svetlo jasné, že iPhone X bude zo začiatku predaja len výsadou niekoľkých šťastlivcov. Minimálne pokiaľ si Apple nevyrieši výrobné problémy a nenabehne na rýchlejšiu výrobu. Tieto správy sme si samozrejme nevycucali z prsta, prišiel s nimi Ming-Chi Kuo, teda asi naznámejší Apple analytik na svete. Čo je však ešte zaujímavejšie ako fakt, že telefón bude zo začiatku vzácnosť uvidieť niekde na ulici je fakt, že zlatý varaint, ktorý bude nazývaný ako Blush Gold má výrobné problémy.

Táto medeno-zlatá farba sa síce do predaja zahrnie hneď po predstavení modelu, no žiaľ nie v takom počte aby uspokojila všetkých zákazníkov. Vraj má vážne výrobné problémy a zo začiatku na ňu môžeme úplne zabudnúť. Uvidíme, aké horúce to bude aj v praxi a koľko má v skutočnosti Apple k tomuto dňu vyrobených jubilejných iPhonov X. Je nám jasné, že ich asi nebude dosť, no trebárs problémy s výrobou netrvali dlho a prednedávnom bola výroba lepšia ako len 10 000 kusov denne.

Je tiež možné, že počas prvých mesiacov sa iPhonu X vôbec nedočkáš v kamenných pobočkách a jediný spôsob ako sa k nemu budeš môcť dostať bude cestou kúpy od iného šťastlivca, ktorý sa k nemu dostal náhodou o čosi skôr. V tomto prípade sa ale určite nevyhneš ešte šialenejšej cene, za ktorú bude toto zariadenie ponúkané. Bližšie informácie sa ale dočkáme až zajtra okolo 19:00, kedy bude iPhone X predstavený spolu s iPhonom 8 a iPhonom 8 Plus!

iPhone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk