Spoločnosť Apple usporiada v priebehu roka niekoľko konferencií, na ktorých nám predstavuje svoje softvérové a hardvérové novinky. Za tú najdôležitejšiu sa považuje septembrová, ktorá sa bude konať práve dnes 7. septembra o 19:00 hodine večer. Aj preto sme sa pre vás rozhodli v krátkosti zhrnúť to, čoho sa pravdepodobne dočkáme. Noviniek bude viac ako dosť.

1. iPhone 14 / 14 Pro 

iPhone 14 Pro vo fialovej farbe detailný záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Začnime produktom, na ktorý už netrpezlivo čakajú asi všetci. iPhone 14 príde v štyroch samostatných verziách, pričom dva modely budú dostupnejšie a dva drahšie. Z ponuky vypadne drobná 5,4″ verzia mini, ktorá nebola v doterajších generáciách komerčne úspešná.

Firma jej absenciu vyplní obrovským 6,7″ iPhonom 14 Plus, ktorý bude lacnejšou alternatívou pre vlajkovú loď. iPhone 14 a iPhone 14 Plus sa dočkajú miernych vizuálnych zmien ako aj technických vylepšení. V porovnaní s predošlou generáciou však nepôjde o žiadnu revolúciu. Apple sa dokonca chystá použiť rovnaký procesor A15 Bionic.

iPhone 14 Max v bielej, čiernej, modrej a červenej farbe
Zdroj: AppleInsider

Pokiaľ čakáte na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, tu sa dočkáme väčších zmien v oblasti dizajnu aj hardvéru.

Novinky by mali dostať prepracovaný výrez pre Face ID, obrovské zadné fotoaparáty s rozlíšením až 48 megapixelov či väčšie batérie, ktoré budú zabezpečovať dostatočnú výdrž pri použití funkcie Always-on.

iPhone 14 Pro vo fialovej farbe štúdiový záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa budú tešiť z výkonnejšieho procesora A16 Bionic a tiež rýchlejšieho, pravdepodobne až 35 W nabíjania. Negatívom môže byť výrazný nárast ceny.

2. Apple Watch Series 8 / Pro / SE 2

Render hodiniek Apple Watch Pro s textom
Zdroj: Ian Zelbo & Parker Ortolani

V roku 2022 sa dočkáme aj veľkého vylepšenia celej série inteligentných hodiniek Apple Watch. Hneď na začiatku treba uviesť, že z predaja vypadnú zastaralé Apple Watch Series 3 a nahradí ich druhá generácia Apple Watch SE, ktorá bude pravdepodobne o poznanie lacnejšia (než prvá).

Podrobnosti o tomto zariadení zatiaľ nepoznáme, no predpokladáme, že by sa mohlo dočkať niekoľkých nových senzorov, výkonnejšieho procesora a vylepšenia v oblasti výdrže batérie.

Apple Watch SE so žltým náramkom
Zdroj: Unsplash / Onur Binay

Druhou veľkou premiérou majú byť Apple Watch Series 8, ktoré dostanú ešte výkonnejší čip, moderný dizajn (prevzatý z Apple Watch Series 7) a taktiež snímač telesnej teploty. V ponuke pôjde o drahšie zariadenie než Apple Watch SE 2, no po prvýkrát od predstavenia prvej generácie Apple Watch nemusí ísť o vlajkový model.

Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Ten podľa všetkého zastúpia úplne nové Apple Watch Pro, ktoré dostanú kompletne prepracovaný dizajn. Zariadenie bude pôsobiť robustnejším dojmom, čomu pomôžu aj rozmery jeho displeja. Podľa niektorých únikov má mať veľkosť až 49 mm, pričom aktuálne Apple Watch Series 7 môžete zohnať maximálne vo veľkosti 45 mm.

Prečítajte si tiež  Autorizované servisy spoločnosti Apple požičajú zákazníkom iPhone XR počas opravy ich zariadenia

Novinka má ponúknuť aj prémiové materiály ako nehrdzavejúcu oceľ, titán či podporu satelitného pripojenia. Zatiaľ nie je jasné, či dostane aj nový zdravotný senzor, no isté je, že bude podstatne drahšia než štandardné Apple Watch Series 8. Cena Apple Watch Pro by mohla štartovať až na úrovni 999 eur.

Render hodiniek Apple Watch Pro s textom
Zdroj: Ian Zelbo & Parker Ortolani

Rovnako sa môže stať, že spomínané úniky nepatria zariadeniu s označením Apple Watch Pro ale práve novej generácii Apple Watch Series 8. Na tejto teórii sa ale nezhodujú leakeri ani analytici, ktorí naznačujú, že Apple plánuje predstaviť trojicu nových hodiniek. Nechajme sa teda prekvapiť.

3. AirPods Pro 2. generácie 

AirPods 2. generácie
Zdroj: Boss Hunting

Nemalú pozornosť si zaslúžia aj bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro 2. generácie, ktoré sa dočkajú prvej veľkej aktualizácie od svojho pôvodného predstavenia v roku 2019.

Zariadenie by malo dostať prepracovaný čip s označením H2, ktorý poskytne kvalitnejšie prehrávanie zvuku a dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Okrem toho sa musíme pripraviť aj na nový dizajn, ktorý môže prísť o „nabíjacie stopky“ (hoci to stále nie je isté). AirPods Pro 2 by vďaka tomu mohli pôsobiť o čosi jednoduchšie v porovnaní s prvou generáciou.

Apple takisto prepracuje nabíjacie puzdro s podporou technológie Find My, vylepší detekciu uší a pridá rozsiahlejšie možnosti monitorovania aktivity. Samotné puzdro má mať podľa únikov aj mikrofón či reproduktor, vďaka čomu ho bude možné vyhľadávať bez toho, aby sa v ňom nachádzali slúchadlá.

Koncept nabíjacieho puzdra Apple AirPods Pro druhej generácie
Zdroj: 52audio

Aby toho nebolo málo, AirPods Pro 2 by mali podporovať nový štandard Bluetooth LE Audio, ktorý im zabezpečí jednoduchý spôsob pripojenia ku viacerým zariadeniam súčasne, ako je napríklad iPhone a MacBook. Niečo podobné súčasná verzia AirPods Pro nedokáže.

4. iOS 16

Operačný systém iOS 16 dostupnosť na Slovensku
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Áno, premiéry iOS 16 sme sa dočkali už v júni na konferencii WWDC 2022. Od tej doby prešiel operačný systém viacerými beta verziami a v súčasnosti je takmer hotový. Ako býva zvykom, Apple na svojej veľkej septembrovej Keynote prezradí, kedy bude iOS 16 dostupný pre všetkých používateľov. Bližšie sme sa tejto téme venovali tu.

5. Možno niečo viac, ale aj menej

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Na záver pripomenieme, že spoločnosť Apple môže v roku 2022 prekvapiť a predčasne nám ukázať aj AR / VR Headset Apple Reality Pro, ktorého začiatok predaja je naplánovaný až na rok 2023. Presne tak to firma urobila v minulosti, keď nám predstavila Apple Watch. Na strane druhej, viacerí leakeri si myslia, že k takémuto prekvapeniu nedôjde.

Prečítajte si tiež  Apple dominoval vo vianočnom predaji, avšak menej ako pred rokom

Rovnako tak je možné, že Apple oznámi aj príchod nového základného iPadu. Keďže sa však operačný systém iPadOS 16 omeškal, zdá sa to nepravdepodobné.

Koncept iPad 10. generácie spredu
Koncept iPad 10. generácie spredu (zdroj: MyDrivers)

Do pozornosti tiež dávame, že aj keď sme v tomto článku načrtli celý lineup tohtoročného eventu, je možné, že sa niektoré veci zmenia alebo udejú ináč. Stále vychádzame len z únikov a nie oficiálnych informácií priamo od spoločnosti Apple.

Každopádne to však vyzerá tak, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Konferencia začína o 19:00 nášho času a všetky novinky budeme spracovávať postupne priamo na webe. Na čo sa najviac tešíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -