Na trhu s mobilnými aplikáciami je dnes viacero možností, pomocou ktorých môžu používatelia medzi sebou komunikovať. Jednou z najznámejších chatovacích apiek je napríklad Telegram. Ten je v súčasnosti zadarmo, avšak ako sa ukazuje, niektoré jeho funkcie môžu byť už čoskoro spoplatnené.
Sociálna sieť vydala novú beta verziu označenú číslami 8.7.2, ktorá nám túto skutočnosť potvrdzuje. Portál Macrumors uvádza, že samotné predplatné bude mať názov Telegram Premium a do ponuky sa môže dostať relatívne skoro.
Spoplatnená verzia aplikácie bude k dispozícii popri bezplatnej verzii, na ktorú sme zvyknutí aj dnes. Používateľom ponúkne napríklad špeciálne nálepky alebo reakcie. Tí, ktorí si nezaplatia, nebudú môcť spomínané prémiové doplnky ani vidieť. Kompetentní sa týmto spôsobom budú pokúšať získať čo možno najväčšie množstvo predplatiteľov na svoju stranu.
Navyše, pokiaľ bude „neplatiacim“ používateľom zaslaná prémiová nálepka alebo reakcia, automaticky budú vyzvaní k tomu, aby si zakúpili Telegram Premium.
V súčasnosti Telegram zarába peniaze predajom reklám a funkcií pre skupinové kanály. Zatiaľ však neexistujú žiadne možnosti nákupu doplnkov, ktoré by boli zamerané na jednotlivých používateľov. Ak sa táto nová funkcia zavedie, celé sa to zmení.
Cena a dátum uvedenia na trh zatiaľ známe nie sú. Akonáhle budeme vedieť viac, dáme vám samozrejme okamžite vedieť. Čo si o tejto novinke myslíte vy?
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Spoločnosť Apple prišla v roku 2011 o svojho zakladateľa a generálneho riaditeľa Steva Jobsa. Nahradil ho Tim Cook, ktorý vedie tohto giganta úplne iným spôsobom do dnešných dní. A aj keď sa firme v súčasnosti rozprávkovo darí, všetko evidentne nie je úplne ideálne.
Po viac ako desiatich rokoch od smrti Steva Jobsa totiž vyšla kniha od spisovateľa Trippa Mickla a New York Times s názvom After Steve, ktorá hovorí o tom, ako sa stalo Apple biliónovou spoločnosťou a zároveň stratilo svoju dušu. Jedným z dôvodov bol aj odchod pôvodného šéfa dizajnu, Jonyho Iva.
Písal sa rok 2014 a zdalo sa, že budúcnosť Apple viac ako kedykoľvek predtým závisí od Jonyho Iva. Jeho láska k čistým, jednoduchým líniám už prekreslila svet prostredníctvom takých populárnych produktov, ako sú iMac, iPod a iPhone. Teraz sedel pri konferenčnom stole s Timom Cookom, generálnym riaditeľom spoločnosti (…). Obaja chceli ďalší hit, ale Ive presadzoval odhalenie produktu, ktoré by bolo odvážnejšie než čokoľvek iné v histórii spoločnosti Apple.– píše sa v knihe After Steve
Zlomové boli Apple Watch
Zdroj: Unsplash / Raagesh C
Jony Ive si predstavoval budúcnosť inteligentných hodiniek Apple Watch ako luxusného produktu. Aby to bolo úplne dokonalé, na ich odhalenie si chcel podľa dostupných informácií prenajať honosný biely stan v hodnote viac ako 25 miliónov dolárov.
Ive tým chcel podľa autora knihy dosiahnuť taký efekt z uvedenia produktu, ako keby boli novinári a návštevníci súčasťou módnej prehliadky.
Súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook tento nápad Jonyho Iva nakoniec prijal, hoci dizajnér ho neskôr označil za „Pyrrhovo víťazstvo“.
Bývalý šéf dizajnu svojim kolegom povedal, že práve debata o prezentácii Apple Watch a ich celkovom marketingu bol jeden z prvých momentov, kedy začal cítiť v spoločnosti Apple určité rozpory a nepríjemnú atmosféru.
A ako všetci vieme, inteligentné hodinky Apple Watch najskôr začali ako luxusný výrobok, no časom sa preorientovali skôr na drahší fitness produkt. Dôvodom bol nízky záujem zo strany zákazníkov o vrcholové luxusné verzie, ktoré mali konkurovať značkám ako Rolex. Ich cena ďaleko presahovala aj desaťtisíc dolárov.
Rozdielne vízie Jonyho Iva a Tima Cooka
Pokiaľ sa na Tima Cooka pozeráte ako na človeka, ktorý vedie spoločnosť Apple hlavne cez čísla, robíte dobre. Podľa knihy si totiž myslel, že ak z firmy odíde Jony Ive, mohlo by to spôsobiť pád trhovej hodnoty o viac ako 50 miliárd dolárov. V roku 2014 išlo o 10 % trhovej kapitalizácie.
A keďže je Cook dobrý obchodník a odchod jednej z najdôležitejších tvári firmy pod jeho vedením nemohol dopustiť, vymyslel plán, ako Iva lepšie motivovať do práce, aby zostal súčasťou tímu. To sa mu podarilo na dlhých päť rokov dopredu.
Zdroj: 500ish.com
Ive bol v tom čase frustrovaný a vyhorený vedením stoviek dizajnérov, ktorí dávno prevýšili jeho pôvodný 20-členný tím. Zbavil ho teda riadiacich povinností.
„Uprostred týchto zmien sa Jony Ive obrátil na Tima Cooka a povedal mu, že je unavený a chce sa stiahnuť zo spoločnosti Apple. Bez Steva Jobsa prevzal veľkú časť zodpovednosti za dizajn produktu a jeho marketing. Ľudia blízki pánovi Ivovi povedali, že ho vyčerpávalo bojovať s kolegami o povýšenie a že bol preťažený riadením zamestnancov, ktorých počet dosahoval stovky, čo bol násobok 20-členného dizajnérskeho tímu, ktorý roky viedol.“
„Tim Cook sa obával, že odchod Jonyho Iva povedie investorov k predaju akcií. Aby sa tomu vyhol, dohodol sa s ním, že sa ako dizajnér vzdá každodenných riadiacich povinností a bude pracovať predovšetkým na nových produktoch. V takomto prípade by teda pracoval na čiastočný úväzok. Spoločnosť mu dala titul šéfdizajnéra a povýšila dvoch jeho zástupcov. Len niekoľko ľudí v spoločnosti Apple vedelo pravdu: pán Ive bol frustrovaný a vyhorený.“
Pomôcť tomu ale mohli aj vyjadrenia a prísľuby o tom, že Jony bude externe spolupracovať s Apple aj naďalej. Ako sa dnes ukazuje, svoje slovo dodržal.
Aký máte názor na spoločnosť Apple vy s post-Jobsovej éry? Napíšte nám do komentára.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Apple patrí medzi najväčšie technologické spoločnosti na svete, ktoré v priebehu roka predajú stovky miliónov nových elektronických produktov. No a práve obrovský záujem o ne spôsobí už čoskoro problémy.
Samozrejme, za normálnych okolností by firmu tešilo, že sa idú ľudia za jej novým iPhonom potrhať. V súčasnosti však celú situáciu komplikuje akútny nedostatok polovodičov a nerastných surovín, za ktorý môže jednak pandémia COVID-19 a takisto vojnová situácia na území Ukrajiny.
A aj keď sa Apple doposiaľ tvárilo, že všetko relatívne dobre zvláda, pričom čakacie lehoty na nové produkty netrvali poväčšine dlhšie ako týždeň, v súčasnosti začínajú byť vedúci predstavitelia spoločnosti trochu skeptickí. Pri oznamovaní finančných výsledkov za Q1 2022 prezradili, že už čoskoro môže firma zaznamenať nedostatok niektorých komponentov.
Týkať sa to môže iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro Max
No a hoci Apple vo svojom vyjadrení priamo nespomínalo iPhone 14 a iPhone 14 Pro Max, nie je si ťažké domyslieť, že práve na tieto zariadenia narážalo. Nová generácia smartfónu by mala byť predstavená v septembri 2022 a teda zhruba o štyri mesiace. Výroba však bude spustená už v júli alebo auguste.
Ak teda spoločnosť Apple očakáva, že v najbližších týždňoch a mesiacoch sa začne situácia s komponentami, nerastnými surovinami a polovodičmi komplikovať, je skoro isté, že sa to do určite miery prejaví aj na predstavení iPhonu 14.
Možno nás čaká rovnaký scenár ako v roku 2020
Zdroj: LegitCheck
Situácia môže byť dokonca taká zlá, alebo ešte horšia, ako v roku 2020, keď firma predstavila celú sériu iPhonu 12. Zariadenie bolo presunuté zo septembra na koniec októbra a verzia iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max sa dala objednať až v novembri.
Mnohí zákazníci sa vtedy ku svojim novým smartfónom v danom roku navyše ani nedostali a museli na ne čakať až do začiatku roka 2021. To isté sa môže zopakovať aj v blízkej budúcnosti. A pretože sa nachádzame len na malom Slovensku, určite nebudeme patriť do prvej vlny predajov…
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Spoločnosť Apple získala ceny BAFTA za dokumentárne filmy 9/11: Inside the President’s War Room a 1971: The Year That Music Changed Everything.
Danny Collins a Mark Hammill získali cenu za najlepší strih vo filme, ktorý mapoval teroristické útoky na dvojičky z roku 2001. V snímku sa objavili zábery vtedajšieho amerického prezidenta Georga W. Busha, ktoré neboli nikdy predtým zverejnené.
Naopak, Stephen Griffiths, Andy Shelley, Nas Parkash, Dan Johnson, Tae Hak Kim a Claire Ellis získali cenu za najlepší zvuk vo film 1971: The Year That Music Changed Everything.
Podľa oficiálnej tlačovej správy získali seriály a filmy Apple Original už 243 ocenení a 961 nominácií. Napriek tomu, že sa teda platforma rozbieha len veľmi „pozvoľna“ je relatívne úspešná.
Do pozornosti tiež dávame, že minulý mesiac získal film CODA cenu Oscara. Spoločnosť Apple si so svojím prístupom k obsahu, v ktorom prevláda kvalita nad kvantitou, počína dobre; v súčasnosti je prvou a jedinou službou, ktorá získala Oscara za originálny film. Držíme jej teda palce, nech to takto pokračuje ďalej.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Ako iste viete, spoločnosť Apple pred niekoľkými dňami v USA oficiálne spustila svoj program, vďaka ktorému si môže prakticky ktokoľvek vymeniť poškodený diel na zariadení bez nutnosti navštevovať autorizovaný servis. A aj keď to znie všetko veľmi dobre, nová služba zďaleka nie je celkom dokonalá.
Ako podotýka spoločnosť iFixit, všetky komponenty, ktoré si skrz Self Service Repair objednáte musia byť dodatočne spárované s konkrétnym zariadením. V praxi to znamená, že už pri ich nákupe bude musieť zákazník zadať sériové číslo produktu (alebo IMEI) a následne ich môže použiť iba na toto jedno zariadenie.
Zbytočne prehnaná kontrola nad úplne všetkým
Pre zahájenie procesu párovania, ktorý spoločnosť Apple označuje ako „System Configuration“, budú zákazníci kontaktovať tým podpory Self Service Repair Store prostredníctvom správy (chatu) alebo telefónu.
Dá sa teda povedať, že aj keď to všetko mohlo byť jednoduché, Apple to zbytočne komplikuje. Vôbec nás ale neprekvapuje, že sa snaží mať aj nad domácimi opravami čo možno najvyššiu kontrolu. Pre túto firmu je to typické.
Na starosti ho má firma SPOT, ktorá s technologickým gigantom úzko spolupracuje. Uvidíme, aký budú mať domáce opravy od spoločnosti Apple úspech. Cenovo sa totiž pravdepodobne vyrovnajú autorizovaným servisným úkonom. Nechajme sa prekvapiť.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Spoločnosť Apple dnes spolupracuje so vzdelávacími inštitúciami po celomsvete, aby zjednodušila prácu učiteľom a takisto žiakom. Tí sa môžu učiť nové veci aj modernejším spôsobom, skrz počítače a iné inteligentné zariadenia. Všetko to však začalo už veľmi dávno, prakticky pred dvadsiatimi rokmi. Takto vyzeral prvý eMac.
V roku 2002 sa spoločnosť Apple rozhodla, že predstaví vcelku zaujímavý produkt. Špeciálne navrhnutý počítač eMac, ktorý slúžil triedam vo viacerých (hlavne amerických) školách stál 999 dolárov a ponúkal 17″ CRT monitor.
Po stránke výkonu nešlo o žiadne „delo“, no jeho parametre určite nezahanbili vtedajšie technológie. Zariadenie obsahovalo 700 MHz procesor PowerPC G4, 128 MB operačnej pamäte RAM a takisto 40 GB úložiska na vstavanom pevnom disku. Len pre porovnanie, dnes majú podstatne vyšší výkon napríklad aj inteligentné hodinky Apple Watch…
Okrem toho mohli učitelia v praxi využívať až päť USB-A portov, dva porty pre FireWire, dva vstavané reproduktory či zabudovanú jednotku CD-ROM. eMac bol skrátka pripravený pre všetky situácie, ktoré mohli v škole nastať.
Prišla aj drahšia a lepšia verzia. Predstavil ju Steve Jobs
Nakoľko bol počítač vo svojej dobe vcelku úspešný, spoločnosť Apple sa zamerala aj na lepší a drahší model.
Steve Jobs ešte v apríli 2002 pri jeho predstavení povedal: „Naši zákazníci z oblasti vzdelávania nás požiadali, aby sme navrhli stolný počítač špeciálne pre nich,“. Následne bol predstavený eMac s rýchlejším 56K internetovým modelom, ktoré si vzdelávacie inštitúcie mohli zaobstarať za 1 199 dolárov.
Pôvodný počítač eMac obsahoval operačný systém Mac OS X verzie 10.1.4, známy ako „Puma“, a dodával sa s predinštalovaným prehliadačom Microsoft Internet Explorer. Vlastný webový prehliadač Safari bol ohlásený začiatkom roka 2003. Bolo to len niekoľko mesiacov po vydaní počítača eMac.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Spoločnosť Apple predstavila iPhone ešte v roku 2007 a od týchto čias sa zariadenie spolu so svojim operačným systémom iOS neustále vyvíja. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý tu pribúdajú nové funkcie, na ktoré si používatelia musia postupne zvykať.
Či už iPhone používate rok, alebo je to podstatne dlhšie, prakticky vždy sa môžete stretnúť s niečim novým, čo vám zjednoduší váš každodenný život. Aj preto spoločnosť Apple vytvorila jednoduché video v angličtine, ktoré vám ukáže 10 šikovných tipov a trikov.
Netýkajú sa len operačného systému ako takého ale aj niektorých vstavaných apiek, ako napríklad Kalkulačka či Fotoaparát. Práca so zariadením bude vďaka tomu podstatne jednoduchšia a rýchlejšia. Vo výsledku si operačný systém zamilujete ešte viac ako dnes.
Na videu si môžete pustiť slovenské titulky
Ako sme už naznačili v texte vyššie, samotné video je v angličtine, čo môže robiť niektorým divákom problémy. Jazykovú bariéru ale odstránite skrz automatické titulky, ktoré je možné preložiť do slovenčiny.
Výsledok síce nie je stopercentný, no kvalita prekladu je na takej vysokej úrovni, že určite pochopíte, čo chcel autor videa povedať.
Taktiež vás chceme vyzvať, že ak poznáte ďalšie zaujímavé tipy a triky, ktoré súvisia s operačným systémom iOS, dajte nám o nich vedieť do komentára. Radi ich v budúcnosti zakomponujeme do podobného článku.
https://www.youtube.com/watch?v=0AavxeP5vgE
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Pred pár dňami sme vám oznámili, že spoločnosť Apple dosiahla v mesiacoch január – marec 2022 rekordné tržby. Ku týmto fantastickým výsledkom sa samozrejme firma dostala aj vďaka službám, ktorých počet sa z roka na rok rozrastá. Potvrdzujú to aj najnovšie dáta tohto technologického giganta.
Investície, ktoré Apple v tomto smere robí sa ukázali ako mimoriadne výnosné. Všetko to nepriamo začalo s Apple Music a pokračovalo skrz Apple TV+, Apple Arcade, Apple Fintess+ a podobne. Dnes má Apple na svojich službách cez 825 miliónov predplatiteľov. Je to rekord, ktorý táto firma ešte nikdy v minulosti nedosiahla.
Samotné číslo prezentoval finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri počas konferencie pre investorov, na ktorej spoločnosť Apple prezentovala svoje zisky za prvý štvrťrok 2022.
Apple je stále v tomto smere trochu tajomné
Maestri podotkol, že počet predplatiteľov sa v priebehu jediného roka zvýšil zo 660 miliónov na dnešných 825 miliónov. Ide teda o neuveriteľné zlepšenie na úrovni 165 miliónov, ktoré predstavuje zhruba 25 % nárast. Spoločnosť Apple je s týmto číslami veľmi spokojná.
Žiaľ, ako už býva zvykom, v tejto chvíli nepoznáme žiadne ďalšie podrobnosti, ktoré by sa týkali úspešnosti konkrétnych kategórií služieb.
Taktiež nevieme, aká časť predplatiteľov sa týka napríklad Apple Music, Apple TV+ alebo obchodu App Store. Dúfajme, že tieto dáta nám bude spoločnosť Apple v budúcnosti prezentovať.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Pokiaľ máte radi zaujímavé a pôsobivé „domáce projekty“, ten dnešný si nemôžete nechať ujsť. Spoločnosť Apple ešte minulý mesiac predstavila nový monitor Studio Display, ktorý však po cenovej stránkeurčite nemôžeme považovať za lacný špás.
Navyše niektorí používatelia rýchlo podotkli, že aj keď má displej svoje kvality, kvalita zobrazenia je na veľmi podobnej úrovni, ako ponúka iMac s 27″ displejom, ktorý bol predstavený ešte v roku 2014. Aj to motivovalo známeho youtuber Luka Miani do pomerne komplikovanej prestavby starého iMacu na nový Studio Display. Výsledok však stojí za to.
Ako sám vysvetľuje: „Nový Studio Display je celkom zaujímavý produkt, ale je veľmi drahý. Ale keďže je len málo iných monitorov, ktoré ponúkajú rozlíšenie 5K na 27 palcoch, pre niektorých používateľov je to jediná možnosť.“
Studio Display za polovicu ceny
Luke Miani
Aj to je dôvod, pre ktorý sa Miani rozhodol prerobiť iMac z roku 2014 na samostatný a plne funkčný externý monitor. Tento proces zahŕňal úplnú demontáž počítača, ktorú musíte vykonať odstránením predného panela. Následne musel Miani nájsť niekoľko komponentov vrátane vhodnej konverznej dosky.
Hotový výrobok je celkom pôsobivý. Nechýba pripojenie USB-C a vstavaná webová kamera je taktiež plne funkčná. Celkové náklady na tento projekt boli 829 USD (cca 785 €), čo je približne polovica ceny displeja Studio Display. Možno bude tento projekt inšpiráciou pre niektorých používateľov, čo poviete vy?
Začiatkom tohto mesiaca sa zamestnanci spoločnosti Apple vrátili do svojich kancelárií. V súčasnosti sú v nich na jeden deň v týždni, ale Apple tvrdí, že od 23. mája budú musieť navštevovať svoje kancelárie aspoň na tri dni v týždni. Pracovníci sa voči tomuto rozhodnutiu búria.
Niektorým zamestnancom sa nové pravidlá nepáčia a preto spoločne založili organizáciu Apple Together, ktorá sa pokúša zastávať ich práva. V liste adresovanom vedeniu spoločnosti títo zamestnanci žiadajú väčšiu flexibilitu v rámci pracovného režimu.
Dôvody sú jasné, hoci trochu okaté
V liste sa uvádza niekoľko dôvodov, prečo si zamestnanci myslia, že by mali naďalej pracovať na diaľku. Jeden z dôvodov je ten, že produkty od Apple by mali byť na „remote“ absolútne ideálne, no ak ich nedokáže testovať sám výrobca, je otázne, ako budú fungovať v praxi.
„Všetkým našim zákazníkom hovoríme, aké skvelé sú naše produkty na prácu na diaľku, ale sami ich nemôžeme používať na prácu na diaľku? Ako môžeme očakávať, že to naši zákazníci budú brať vážne? Ako môžeme pochopiť, aké problémy s prácou na diaľku je potrebné riešiť v našich produktoch, ak ich netestujeme?“
V liste sa ďalej uvádza, že dochádzanie do práce je obrovská strata času. Celé to však pôsobí skôr ako špekulácia. Apple sa po pandémii síce rozhodlo poslať ľudí späť do kancelárií, avšak počas týždňa im dáva oveľa voľnejší režim.
Minimálne dva dni z piatich totiž môžu pracovať z domu, čo firma nikdy predtým nepovoľovala. Uvidíme, ako bude vedenie reagovať na vyššie spomínaný otvorený list.
As Apple continues its return to office plan, the company is encouraging people to “show their team spirit” by participating in a weekly photo challenge & getting their hands on the latest spirit swag, according to an internal note. One employee described it as “severance vibes”
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?